ویزیت رایگان بسیج جامعه پزشکی در روستاهای اطراف شهرستان کنگاور

مسئول بسیج جامعه پزشکی شبکه بهداشت و درمان شهرستان کنگاور، از ویزیت رایگان مردم روستاهای توشمالان قزوینه به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی بسیج جامعه پزشکی شبکه، باقر پرویزی افزود: بیش از 130 نفر از بیماران روستای توشمالان که یکی از روستاهای دور افتاده این شهرستان می باشد در این برنامه خدمات پزشکی و مشاوره روانشناسی بصورت رایگان دریافت کردند.

وی، با بیان اینکه در این برنامه بیمارانی که نیازمند پیگیری های پزشکی بیشتر بودند به مراکز درمانی شهرستان معرفی شدند، تصریح کرد: ارتقای سطح سلامت جامعه با بهره گیری از توان و ظرفیت های بسیج یکی از اهداف بسیج جامعه پزشکی است.

22

222

اجرای طرح شهید رهنمون در محله کم برخوردار اسلام آباد

کارشناسان مرکز بهداشت با همکاری بسیج جامعه پزشکی شبکه بهداشت ودرمان شهرستان کنگاور در قالب طرح شهید رهنمون در محله کم برخوردار اسلام آباد اقدام به ویزیت ، دارو ومشاوره روانشاسی _بهداشت خانواده _بهداشت عمومی وقند خون و فشارخون رایگان نمودند . 


بسیج1
بسیج

فعالیت بسیج جامعه پزشکی در هفته مبارک بسیج

فعالیت بسیج جامعه پزشکی باهمکاری کارشناسان مرکز بهداشت شهرستان کنگاور در زمینه ویزیت و معاینه دهان ودندان  _مشاوره روانشناسی _بهداشت عمومی _بهداشت خانواده وترک اعتیاد و داروی رایگان در مناطق محروم وناکوب _قزوینه_عبدالتاجدین ومحله اسلام اباد

پرویزی جانشین مدیر کانون بسیج جامعه پزشکی شبکه بهداشت ودرمان کنگاور 


ب9
ب8
ب8
ب7
ب6
ب5
ب4
ب3
ب2

طرح غربالگری فشار خون

 در راستای پیشگیری ازدیابت در ادارات شهرستان کنگاور،کانون بسیج جامعه پزشکی با همکاری حوزه شهید قلیوند با حضور دردادگستری شهرستان ازکارمندان   فشار خون _قند خون وقد وزن رایگان گرفته شد
بسیج6
بسیج5
بسیج4
بسیج2

گزارش فعالیت کانون بسیج جامعه پزشکی شبکه بهداشت ودرمان کنگاور در سال 96

1- اعزام بیست و چهار مورد تیم بهداشتی ودرمانی جهت ویزیت وداروی رایگان به مناطق دور افتاده کم برخوردار روستایی شهرستان کنگاور 2- پنج مورد ویزیت وداروی رایگان همراه با کارشناسان مرکز بهداشت به منطقه کم برخوردار در محله اسلام اباد در طرح کرامت 2 با همکاری بسیج سپاه کنگاور و قرارگاه جواد ائمه 3- چهار مورد تست قند خون و فشار خون رایگان در نماز جمعه به مناسبتهای مختلف (جشن انقلاب - هفته دفاع مقدس - هفته بسیج - هفته سلامت مردان ) 4- 3 مورد ویزیت قند خون وفشار خون رایگان در محل بنیاد شهید - سالن علامه طباطبایی به مناسبت روز زن و روز بنیاد شهید 5- اعزام تیم بهداشتی ودرمانی به منطقه زلزله زده سرپل ذهاب  6- در این مدت به بیش از 4824 نفر خدمات  بهداشتی ودرمانی رایگان ارائه گردیده است .

 پرویزی جانشین مدیر کانون بسیج جامعه پزشکی شبکه بهداشت ودرمان کنگاور .

به گزارش روابط عمومی شبکه :کانون بسیج جامعه پزشکی شهرستان کنگاور تیم پزشکی تخصصی به مناطق کم برخوردار شهرستان کنگاور اعزام نمود.

دکتر خزایی مدیر کانون بسیج جامعه پزشکی شهرستان کنگاور بیان کرد:  تیم تخصصی قلب و عروق به مناسبت هفته دفاع مقدس توسط کانون بسیج جامعه پزشکی کنگاور با همکاری شبکه بهداشت و درمان جهت ارائه خدمات بهداشتی و درمانی در تاریخ 95/7/5 به مناطق محروم این شهرستان اعزام شدند.ایشان اظهار داشتند در این برنامه برای اولین بار است که متخصص قلب به مناطق محروم این شهرستان اعزام میشود.

vizit vizit vizit
vizit
vizit
vizit

اندازه گیری فشار خون شرکت کنندگان در نماز جمعه توسط کارکنان بسیج جامعه پزشکی شبکه بهداشت و درمان شهرستان کنگاور در تاریخ 95/2/31 به مناسبت اعیاد شعبانیه

basij basij
 
basij
basij

گزارش تصویری/ همایش سراسری صعود به ارتفاعات بازی دراز در سرپل ذهاب و شرکت پرشور 14 نفر از کارکنان شبکه بهداشت و درمان به عنوام امدادگر در این همایش

bazy deraz
bazy deraz
bazy deraz
bazy deraz
bazy deraz
bazy deraz
bazy deraz
bazy deraz
bazy deraz

اقدامات صورت گرفته توسط کانون بسیج جامعه پزشکی در ایام مبارک دهه فجر

ردیف
تاریخ
نوع فعالیت
 محل اجراء
 1 93/11/16
 ویزیت رایگان بیمارستان و مراکز بهداشتی
 2 93/11/16 برپایی جشن انقلاب به همراهی پذیرایی از همراهان بیماران و عیادت از بیماران توسط مدیر شبکه و فرماندهی ناحیه بسیج کنگاور
 بیمارستان شهید دکتر چمران  و مراکز بهداشتی درمانی شهری
 3 93/11/20 توزیع دارو و ویزیت رایگان در مناطق محروم این شبکه توسط کانون بسیج جامعه پزشکی کنگاور و شبکه بهداشت و درمان کنگاور
 مناطق محروم بخش مرکزی دهلر و روستاهای تابعه

برگزاری اردوی یک روزه فرهنگی سیاحتی به نقاط دیدنی همدان

کانون بسیج جامعه پزشکی شبکه بهداشت و درمان اردوی یک روزه فرهنگی سیاحتی به نقاط دیدنی همدان ویژه همکاران برگزار نمود

در راستای اجرای مصوبات فرهنگی ، به همت کانون بسیج جامعه پزشکی شبکه و هماهنگی معاونت دانشجویی فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی اردوی فرهنگی تفریحی یک روزه بازدید از شهر همدان روز جمعه مورخ 94/3/8 با حضور تعدادی از کارکنان مرکز بهداشتی درمانی گودین به اتفاق خانواده هایشان برگزار گردید.

در این برنامه از نقاط دیدنی شهر همدان (گنجنامه ،پارک مردم و تپه عباس آباد ...) دیدن بعمل آمد.

کانون بسیج جامعه پزشکی شبکه بهداشت و درمان شهرستان کنگاور با همکاری و مساعدت سازمان بسیج جامعه پزشکی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه توسط پرسنل ذیل خانم دکتر سمیه شیخی پزشک کانون و آقای باقر پرویزی جانشین کانون و آقایان مسعود کلهر ، اسفندیار تاجدینی و هوشنگ کرمی مقدم از اعضای کانون در اقدامی خدا پسندانه به ساکنین مناطق عشایری شهرستان دارو و ویزیت رایگان ارائه نمودند.

ba

فعالیت های کانون بسیج جامعه پزشکی شهرستان کنگاور در سال جاری

1- در تاریخ 94/4/14 کلاس های حلقه صالحین با حضور اعضاء حلقه تشکیل شد.

2- در تاریخ 94/4/15 کارگاه بسیج و سلامت با حضور کلیه بسیجیان پایگاه برگزار گردید.
3- در تاریخ 94/5/12 لغایت 94/5/15 جلسه آموزش  مربیان حلقه های صالحین در کرمانشاه تشکیل گردید.

4-در تاریه 94/5/5 لغایت 94/5/7 ویزیت و داروی رایگان با همکاری بسیج کارمندی و جامعه پزشکی در مناطق عشایری کنگاور اجرا گردید.

5-در تاریخ 94/5/20لغایت 94/5/23 کلاس های آموزش سرگروههای صالحین در کرمانشاه واحد آموزش تشکیل گردید.

6-در تاریخ 94/6/18 لغایت 94/6/20کلاس های آموزش سرگروه های صالحین ویژه خواهران بر گزار خواهد شد.

7-در تاریخ 94/5/28 جلسه فصلی مربیان شجره طیبه صالحین در کرمانشاه برگزار گردید.

8-در تاریخ 94/5/25 جلسه کمیته اقتصاد مقاومتی تشکیل گردید.

 

کارگاه آموزشی سامانه بسیج ویژه مدیران نیروی انسانی http://www.kermanshah.basijmed.ir/

فعالیت های انجام گرفته در هفته دفاع مقدس:

- در تاریخ 94/6/31 ویزیت رایگان در بیمارستان و مراکز بهداشتی درمانی در سطح شهرستان

- تست فشار خون و مشاوره رایگان در مورخه 94/7/3 توسط پرسنل بسیجی اعضاء کانون با یک دستگاه آمبولانس مستقر در محل نماز جمعه

- توزیع دارو و ویزیت رایگان در مناطق محروم در هفته دفاع مقدس

- تقدیر از رزمندگان هشت سال دفاع مقدس توسط مدیر و اعضاء کانون بسیج جامعه پزشکی کنگاور

 

تصاویر فعالیت های بسیج جامعه پزشکی در اربعین حسینی و خدمت به زائرین حسینی

p
p
p
p
p 

p
p

طرح ویزیت و داروی رایگان در مناطق دور افتاده شهرستان کنگاور

در تاریخ 94/12/4 طرح خدمات رسانی به روستاهای دور از شهر توسط اکیپ بسیج جامعه پزشکی شبکه بهداشت و درمان به اجرا درامد. این برنامه در روستای هزارخانی با ویزیت و داروی رایگان همراه بود . اعضای اکیپ پزشک رسانی :

1-سرکار خانم دکتر مریم مشیری پزشک مرکز فش

2-امید رحمت آبادی از داروخانه بیمارستان

3-شعبان میرزایی بهورز خانه بهداشت هزارخانی

4-مریم پروینی بهورز خانه بهداشت هزارخانی

5-هوشنگ کرمی مقدم مسئول بسیج جامعه پزشکی شبکه

basij
basij
basij

آشنایی با بسیج جامعه پزشکی

حضور مخلصانه پزشکان  و پرستاران فداکار و بسیجی در دفاع مقدس که در روزهای آتش و خون در قالب تیم های اضطراری در خطوط مقدم نبرد ، بیمارستان ها و درمانگاه های صحرایی به رفع آلام مجروحان می پرداختند ، زمینه ای شد تا پس از جنگ تحمیلی این حاملان پیام پایداری و استقامت به عنوان بخشی از بدنه تنومند بسیج ، به منظور اعتلاء و اشاعه فرهنگ مقدس و معنوی ایثار و شهادت در جامعه پزشکی و دانشگاهی کشور و ثبت و انتقال تجارب و مواریث گرانبهای دفاع مقدس گرد هم آیند .

با تشکیل بسیج جامعه پزشکی در سال 74 که با انتخاب و فعالیت نخستین شورای مرکزی بسیج جامعه پزشکی همراه بود ، این حرکت ارزشمند سرعت و توان بیشتری کسب نمود و از آن تاریخ تاکنون فعالیت چشمگیری در عرصه های کارشناسی حوزه سلامت ، علمی ، بهداشتی ، درمانی و فرهنگی توسط بسیج جامعه پزشکی صورت پذیرفته است .

هم اکنون بسیج جامعه پزشکی با بهره گیری از تعداد بی شماری از نخبگان و اساتید گروه  پزشکی و پیراپزشکی که در شورای مرکزی و شوراهای بسیج جامعه پزشکی استانها گرد هم آمده اند ، جهت سیاستگذاری و ارزیابی برنامه ها و فعالیتها در مسیر اهداف مشخص شده، استفاده می نماید. در همین راستا همایشهای سراسری شوراهای استانی عرصه ای برای طرح معضلات عرصه سلامت کشور ، سیاستگذاری و هماهنگی برنامه های بسیج جامعه پزشکی و همچنین بررسی راهکارهای لازم در این خصوص می باشد . با توجه به اهمیت ونقش برجسته اساتید و اعضای هیئت علمی دانشگاههای علوم پزشکی در تحقق اهداف این سازمان،کانونهای مستقر در این دانشگاهها به جذب، همکاری و فعالیت این گروه فرهیخته اختصاص یافته و محل مناسبی جهت تضارب آرا و ارائه نظرات کارشناسی به مسئولین و نهادهای نظام درحوزه سلامت کشور می باشد . کانونهای بسیج جامعه پزشکی به عنوان بازوان اجرایی بسیج جامعه پزشکی در مراکز استان و شهرستانها عمل می کنند.

 اهداف سازمان بسیج جامعه پزشکی

  • گسترش و اشاعه تفکر دینی ، ایثار ، شهادت و فرهنگ مقدس و معنوی بسیج در جامعه پزشکی کشور
  • تلاش در راه گسترش و ارتقاء اخلاق پزشکی و ارائه الگوهای علمی و عملی در جامعه پزشکی
  • مشارکت فعال در اقدامات عام المنفعه و بحران ها ( جنگ ها ، حوادث غیرمترقبه ، بلایای طبیعی و رزمایش ها )
  • کمک به تحقق استقلال علمی و ارتقاء و تقویت تحقیق و پژوهش در زمینه های علوم پزشکی
  • ارائه خدمات بهداشتی و درمانی برون مرزی در جهت تحقق اهداف انسان دوستانه با رعایت ضوابط جمهوری اسلامی ایران
  • تدوین ، حفظ و بهره برداری از تجربیات اعضاء جامعه پزشکی در طول انقلاب اسلامی و دفاع مقدس
  • مشارکت در رشد و ارتقاء توان تخصصی جامعه پزشکی کشور
  • برنامه ریزی در جهت آموزش طب رزمی برای عموم مردم و کمک به تحقق امر پژوهش در طب رزمی

سایت راسخین/ حلقه صالحین

www.rasekh.in

کلاس آموزشی تکمیلی مربیان تربیتی در مشهد مقدس برگزار گردید.

کلاس آموزشی تکمیلی مربیان تربیتی در مشهد مقدس برگزار گردید.

در تاریخ 93/11/27 لغایت 93/12/3 یک دوره تکمیلی مربی تربیتی در مشهد مقدس برگزار گردید . که از کانون بسیج جامعه پزشکی شبکه بهداشت و درمان این شهرستان آقای باقر پرویزی جانشین معرفی و به مشهد اعزام گردید.

پرویزی

پرویزی

پرویزی

پرویزی